01/2024

Klub matek a dětí MOTÝLCI YMCA Brno a svátek zamilovaných

Vydáno dne 27. 03. 2024 (217 přečtení)
14. únor je pro nás nový svátek. Není v ukrajinském kalendáři. Ale inspirovali jsme se tím, jak se slaví Valentýn v české republice a také jsme slavili.


Paní Marie, paní Ina a paní Oksana spolu s dětmi připravovali výzdobu několik týdnů předem. Děti si fixem obkreslily dlaně a ty pak vystřihly a ozdobily květinami. Paní učitelky ve spolupráci s rodiči děvčatům vyrobily bílé šaty a zlaté čepice a ozdobily je červenými stužkami. A pro kluky vyrobily červené motýlky. Děti se učily písničky, básničky a tanečky o lásce k mamince, o přátelství, které vymyslela naše paní Máša. Naši malí se učí moc rádi.

A jak rádi vystupují: s velkými červenými balonky ve tvaru srdce, v oblecích, pláštěnkách i pod deštníky, s motýlky a pomlázkami… Cyklus fantazie, kreativity a pozitivity. Na konci slavnosti čekala na všechny umělce sladká lahůdka.

Sestříhali jsme mnoho videí, která mohou děti poslat prarodičům na Ukrajinu. A také zářivé fotky, které si rodiče uloží jako okamžiky štěstí v tomto těžkém válečném období v naší zemi. Takto jsme si užili oslavu svatého Valentýna, posíláme náruč lásky všem.

___________________________________________________
Alina Baranovska, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]