02/2024

PraMeNY – víkend v Podívíně

Vydáno dne 25. 06. 2024 (53 přečtení)
V rámci pilotního ročníku „PraMeNY“ – Programu pro mladé a nadějné ymkaře – jsme si vyzkoušeli oživování zraněných, bungee running a mnoho dalšího.


V návaznosti na myšlenku, že „Ymku zítřka tvoříme již dnes“, se stala jednou z priorit našeho strategického plánu YMCA myšlenka investovat do rozvoje našich mladých a nadějných členů, kteří jednou YMCA povedou. Nápad připravit pro naše mladé vedoucí benefit – možnost se účastnit speciálního rozvojového programu - se loni zhmotnil a odstartoval první ročník tohoto programu s názvem „PraMeNY“.

Cílem programu je poskytnout mladým prostor pro osobní rozvoj, aby mohli být lepšími YMCA vedoucími, a zároveň vytvořit přátelské prostředí, kde se navzájem seznámí a spřátelí, budou si moci navzájem radit, dávat tipy na nejen táborové hry a vychytávky. Dlouhodobý program, ve kterém mohou být účastníci 1+ více let (dle zájmu), se snaží skloubit zajímavý a poutavý obsah a zároveň časovou nenáročnost, a tak ho tvoří primárně dvě víkendová setkání ročně. Prvního ročníku se ujalo 14 mladých ymkařů z osmi Ymek, kteří skvěle připravili program pro více než 30 účastníků, mladí pro mladé. Víkendový program byl vždy částečně rozvojový a částečně zábavný, plný her, týmových a inspirativních aktivit, ze kterých si do svých Ymek přinesli účastníci nové praktické tipy a triky.

První víkendovka proběhla v Praze, druhá pak v Podivíně, kde se na organizaci akce významně podílely YMCA Skaut a YMCA Podivín, kterým tímto moc děkujeme za pozvání a přijetí! Jarní víkendové setkání proběhlo ve velice přátelském duchu, ubytovaní jsme byli v místní skautské klubovně a během víkendu si stihli vyzkoušet řadu táborových her a aktivit, exkurzi v Ymce Podivín i Ymce Skaut, zážitkový kurz první pomoci s Ymkou Skaut, návštěvu brněnské skautské klubovny a místního sboru, výlet do zámeckého Lednicko- valtického areálu, zamyšlení a modlitby, večer chval a zpívání u táboráku, diskuzi o křesťanském přesahu našich aktivit, vyzkoušeli si různé zajímavé sportovní aktivity (např. bungee running, lezení po horolezecké stěně, Indiacu, Freesbee ultimate a další) a v mezičasech sdíleli zajímavosti a tipy z našich vlastních aktivit, mimo jiné třeba i to, jak nejlépe nakrájet špekáčky k táboráku (věděli jste třeba, že jdou nakrájet a opéci do tvaru ymkařského trojúhelníku?:-)).

Jídlo jsme si většinou vařili sami, a zároveň dostali tipy od místních skautů na nové táborové recepty. Všichni jsme si akci užili, odnesli si spoustu zážitků a vytvořili příjemnou partu – a to i přes všechny naše rozdíly (osobnostní, věkové, geografické). Není divu, že už teď se těšíme na další – a to na podzim 11.–13.10. u Ymky Sever na skautské chatě u Cvikova! Pokud vás program zaujal, do poloviny září 2024 je možné se přihlásit do dalšího ročníku! V případě zájmu kontaktujte svou lokální Ymku, která vás do programu nominuje nebo Sáru Dzvonikovou (ymca@ymca.cz).

Za tým vedoucích programu: Sára Dzvoniková, foto: Šimon Matějka

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]