02/2021

100 slov – na čem opravdu záleží

Vydáno dne 29. 06. 2021 (834 přečtení)
YMCA letos slaví 100 let od oficiálního zahájení činnosti na našem území. S číslovkou 100 se tedy budete letos setkávat častěji, mimo jiné i v této rubrice, ve které zní úkol jasně:
„Na čem v životě opravdu záleží?“ ve 100 slovech.


Daniel Matějka, 39 let, aktivity: Ten Sing, tábory, předseda YMCA Pelhřimov.
Záleží na malých krůčcích. Když má člověk před sebou horskou túru, kolik kroků musí udělat? Jsou trasy, které nejde přeskočit naráz, ve chvilce. Život je dlouhá trasa, krásná. Ano, někdy se v životě odehrávají velká rozhodnutí nebo zlomy. Ale pokud mají být opravdové, vedou k nim stovky malých krůčků, nenápadných, ze kterých člověk předem často netuší, co vzejde.

Je dobré, když malé krůčky mají směr. Umíme sami sobě určit směr? Moc ne. Potřebujeme kompas. Nebo něco na obzoru. Nebo šipky a ukazatele. Nebo někoho, kdo nám pomáhá směr naší životní trasy najít. Mít někoho vedle sebe, na tom také záleží.


Alexandra Loudová, 18 let, vedoucí tensingu Vrchlabí.
Tuto otázku jsem si v poslední době pokládala vcelku často. Jelikož jsem studentkou, přirozeně mi záleží na mém studiu. Vzdělanost pro mě představuje jeden ze základních stavebních kamenů zdravé společnosti. Její nedostatek či zanedbání je obvykle příčinou různých problémů.

Se vzdělaností se pojí také schopnost komunikace, tolerance a vzájemného porozumění, které jsou pro náš život velmi důležité. Pozornost je však nutné věnovat také tomu, co nás dělá šťastnými – ať už je to hudba, sport nebo třeba čas strávený s našimi blízkými. Na čem mi tedy v životě opravdu záleží? Je to láska a vzdělání.

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]