02/2024

STRUČNĚ

Vydáno dne 25. 06. 2024 (60 přečtení)
 • Naše ambasadorka a členka YMCA Plzeň Viki Jílková na mistrovství ČR juniorů v boxu obhájila svůj titul a stala se tak již po šesté mistryní ČR. Moc gratulujeme!


 • Tělo – duch – duše.... děti z Dětské skupiny Sovička (YMCA Praha) nezanedbávají žádnou ze stran ymkařského trojúhelníka. Vydaly se tak například na koncert filharmonie, do stanice přírodovědců, zúčastnily se programu v knihovně, obdivovaly krásy Pražského hradu i zvířata v Zookoutku Milíčov, absolvovaly cyklojízdu, lezení na boulderu i preventivní program od Policie ČR, rozvíjely svou tvořivost při velikonoční dílně i v rámci hudebně-dramatického kroužku a posilovaly své estetické cítění na výstavě Františka Kupky v muzeu Kampa.

 • Senioři z Jindřichova Hradce a okolí mohli opět vyrazit do světa – regionální YMCA pro ně připravila další výlet. Tentokrát byl cílem vodní hrad Heidenreichstein, místní rašeliniště a historické centrum města s evangelickým kostelem.

 • Akademická YMCA uspořádala koncem května další ze série oblíbených Retreatů, přednáškových a diskusních víkendů pro všechny zájemce o věcnou a kultivovanou diskusi. Tentokrát na téma Odolnost společnosti proti přívalu hrozeb. Jako přednášející vystoupili novinář a humanitární pracovník Tomáš Vlach, bývalý vojenský a nyní nemocniční kaplan Mgr. Pavel Ruml a správce Svatojanské koleje Michal Šedivý.

 • Molitanová hernička YMCA Plzeň ve Starém Plzenci připravila speciální program ke Dni maminek. Děti mohly užít zábavnou

 • INFOpřekážkovou dráhu, tancování, stavění vysněného domečku z Lega i vyrobit dárky pro své maminky.

 • V dubnu sobotu se konalo jarní kolo Potravinové sbírky. Darované potraviny a zboží opět v obchodech sbírali i dobrovolníci YMCA Jindřichův Hradec, YMCA Praha a YMCA Plzeň, aby je následně poslali k těm, kdo to opravdu potřebují (často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi). Díky všem, co tráví volnou slunečnou sobotu prací pro druhé, i těm, co něco ze svého darovali - a těšíme se na podzimní část - zapojte se také!

 • Dvě pražské ymkařské aktivity, mateřské centrum Domeček a nízkoprahový klub Ymkárium spojily síly a uspořádaly tradiční Čarodejnice na Jižáku. V Centrálním parku na Jižním Městě si malé i větší děti mohly vyrobit vlastní čarodějnici, skládat origami, pomalovat obličej, vyzkoušet čarodějnický kvíz, discgolf či lukostřelbu, nechybělo ani opékání buřtů a odpočinková zóna.

 • Jardovy uši – tak se jmenuje pravidelný program YMCA Jindřichův Hradec. Jde o poslechový večer Jardy Hojného, který posluchače seznamuje s nejzajímavějšími kousky jednotlivých hudebních žánrů či témat (poslední večery byly věnovány například blues, melodickému rocku či velikonočním písním) a doplňuje je krátkými komentáři. Ti, kteří to mají do Hradce daleko, můžou využít odkazy na playlisty jednotlivých večerů, které najdou na facebooku YMCA JH.

 • V březnu se konal 30. ročník programu „Spring school: Education and Remembrance“, který připomíná výročí osvobození koncentračního tábora Bergen-Belsen. A poprvé to bylo za účasti delegace ymkařů z České republiky! Hlavním tématem programu je Německo během období národního socialismu, diskriminace různých skupin obyvatel a historie přiblížená prostřednictvím konkrétních lidských osudů. Kromě tří dnů strávených v Bergen-Belsenu navštívili účastníci i hlavní město Dolního Saska, Hannover. Vedle vzdělávání byly večery věnovány odpočinkovým aktivitám jako je karaoke, tanec, kurz DJ nebo pečení, při kterých se mohli navzájem poznat účastníci z Litvy, Polska, Slovenska, Francie, Maďarska, Izraele, Německa i České republiky.

 • Rodinné Centrum YMCA Praha připravilo ke Dni dětí YMCA běh pro děti a rodiče. Trať dlouhou 50 nebo 120 m mohli absolvovat běžci tří věkových kategorií, rodiče (s cílem, aby děti povzbuzovaly své rodiče), nebo rodiče s dítětem v kontaktu (rodič s dítkem běží za ruku, na zádech apod.) Nejde o vítězství, jde o zážitek!

 • Dětský den oslaví i YMCA SKAUT v Domaníně. V sobotu 8. 6. čeká na děti i rodiče velká porce zábavy (skákací hrad, bublinky, hasičské vybavení, zemědělské stroje), tvoření (malování na obličej, výroba slizu) a jedna specialita: rodinná soutěž o nejlepší kotlíkovou polévku. Každý tým dostane bedýnku s totožným obsahem surovin a bude na každém, které použije pro tu nejlahodnější polévku připravenou na ohni.

 • YMCA Strmilov připomněla Den matek obzvlášť příhodným způsobem: připravila program pro děti a maminky nechala odpočívat u kávy a dortu. Na zahradě evangelického kostela si tak nejmenší mohli hrát, běhat, luštit hádanky i skákat v nafukovacím hradu a oslavenkyně zaslouženě relaxovat.

 • YMCA Setkání připravuje svůj hlavní letní kurz Manželských setkání – a má ještě volná místa! Kostrou programu jsou přednášky manželských párů. Vztahová témata jsou při nich obohacena o osobní příklady přednášejících, kteří zde sdílí zkušenosti vlastního života. Otevřeně se mluví o manželské krizi, odpuštění, zdravém sebevědomí, komunikaci, potřebách, sexualitě i dalších tématech. Diskuze o tématech pokračuje při sdílení v malých skupinkách o 3–4 párech i mezi sebou v rámci manželských dvojic. Chcete posílit svůj vztah? Přihlaste se na 30. června – 7. července 2024 do Kroměříže!

 • Venku je už zase pěkně a v ulicích Prahy stále běží skvělá ymkařská pátrací hra „Odhal tajemství trojúhelníku“! Dostupná je zdarma přes android aplikaci Puzzle Tours, 24 hod denně. Bude bavit všechny věkové kategorie, můžete ji hrát s kamarády, jako rodina i jako jednotlivci. Trasa začíná před Obecním domem a její projití trvá asi 90 minut, můžete ji ovšem hrát i na několikrát, po částech. Zadáním správného hesla Vás aplikace odešle na další místo a odemkne hádanku. A pokud byste snad váhali, máte k dispozici několik nápověd. Ideální program na víkend, pokud ho trávíte ve městě! Více na www.ymca.cz.

 • V sobotu 22. června ožije tábořiště YMCA Pelhřimov na Valkounově tradiční akcí ve stylu Divokého západu Zlatá horečka. Na programu bude rýžování zlata, soutěže, country saloon se stylovým občerstvením i hudbou a mnoho další zábavy pro děti i dospělé. Přijeďte i vy!

 • YMCA Jindřichův Hradec letos slaví 30 let a na sobotu 7. září přichystala YMCA FEST! Pohodu v parku u Nežárky podpoří množství hudebních vystoupení (Ten Sing Pelhřimov, pěvecký sbor YMCA Jakoubek, Julie Nosková & Peťa Mottl, country i jazz) i výborného jídla a pití z místních barů a bister. Všichni jste srdečně zváni!

 • Také YMCA Orlová letos slaví – a to plných 20 let existence! Oslava se koná v pátek 7. června od 15.00 na Malém náměstí v Orlové – Lutyni. Nejvýchodnější YMCA republiky si jistě zaslouží i vaši gratulaci a pozornost!

 • Pokud máte v sobotu 22. června cestu kolem Podivína, určitě navštivte Koncert pod širým nebem, který v amfiteátru Spolkového domu pořádá místní YMCA. Těšit se můžete na vystoupení dětského pěveckého sboru Kadúbek, kapel Salatör PROPOLIS a JAMA, občerstvení a posezení v příjemném prostředí spolkové zahrady.

 • Letos YMCA pořádá 50 pobytových a 27 příměstských táborů. Držíme všem palce, aby bylo dobré počasí, vedoucí měli dost nápadů a energie, účastníci nadšení a pevné zdraví. A těšíme se na vaše zážitky! Pošlete své reportáže z táborů, povídky, úryvky z kronik, rozhovory, zápisky nebo úvahy na protein-ymca.cz do 20. září! Nejlepší kousky budou ozdobou podzimního čísla Proteinu.

  Julie Bergerová, sekretář pro PR a komunikaci YMCA v ČR, foto: YMCA Strmilov

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]