02/2022

Klub aktivit YMCA DAP

Vydáno dne 27. 05. 2022 (169 přečtení)
Začátkem dubna vznikl na Mělníku Klub aktivit za účelem integrace dětí přicházejících z Ukrajiny. Prvních pár setkání jsme věnovali seznamování se, chtěli jsme najít především společné zájmy, které bychom v klubu mohli dále rozvíjet. S velkým nadšením jsme zjistili, že nás všechny spojuje hudba, ať už zpěvem, hrou na nástroje, nebo tancem.


Nyní už se, místo původně smýšlených dvou setkání za měsíc, scházíme každý pátek ve zkušebně, která každému umožňuje kreativně se vydovádět tak, jak zrovna potřebuje.

Naše vize byla hlavně poskytnout zábavný program a prostor pro navázání nových přátelství, ale když nám ještě k tomu bylo nabídnuto vystupovat na Noci kostelů, naše zkoušky ještě více ožily. Společně jsme vybrali pár písniček, většinu ukrajinských, které teď nacvičujeme – sestavili jsme amatérský (ale za to pořádně odhodlaný) sbor, a děti, které si spíše rády zatančí, vymýšlí taneční doprovod. Rozhodně je na co se těšit!

A proto, jestli chcete také zažít pořádný nával energie, který my zažíváme každý pátek, přijďte nás podpořit 10. června do Evangelického kostela na Mělníku.

Těšíme se na další pokračování Klubu i na všechny výzvy, které nás čekají (plánujeme např. také piknik pro příbuzné účastníků s vystoupením).

Markét, Mili a Klárka, vedoucí Klubu aktivit YMCA DAP, foto: archiv autorek textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]