02/2022

Setkání YMCA 2022

Vydáno dne 27. 05. 2022 (103 přečtení)

aneb Po letech zase spolu

Konečně! Po dvouleté vynucené pauze jsme se opět mohli setkat na tradiční ymkařské akci Setkání YMCA na Masarykově táboře na Sázavě u Soběšína.


Asi hlavní dojem, který byl na všech zúčastněných znát od první minuty... že se už nemohli dočkat. A stálo to za to! Počasí nám přálo – menší noční vichřice, stržená provizorní střecha z nové stavby a vyvrácené dva velké stromy přes cestu před táborem se nepočítají. :-) Program byl tradiční – na který se všichni těší a přesto v něm bylo jako vždy několik překvapení. V pátek večer byli oceněni Dobrovolníci roku 2021 a také 2 zasloužilí ymkaři – Andrea Gröschlová a Daniel Kuc, se kterým je rozhovor na jiném místě tohoto čísla.

Sobotní program nabídl řadu paralelních aktivit - volejbalový turnaj, čokoládový workshop, vyrábění peněženek s krabic od mléka YMCA, povídání o fungování humanitární pomoci, lanové aktivity (bravo stavěcí parto z YMCA Sever!), představení knížky Boží wifi, deskové hry... zkrátka pestrá nabídka, jak je to pro YMCA charakteristické.

Odpoledne bylo ve znamení Soběšínského pětiboje, kdy pod velením nenahraditelného Lukáše Kuce zápolilo 8 družstev o prestižní trofej, ale především o radost a zábavu... a každý si kus urval. Obzvláště poslední tajná disciplína – viz poslední foto, byla velmi vtipná... pokud si říkáte – co to tam ti lidé dělají, nechte si to povyprávět některým z přímých účastníků.

Večer jsme se sešli u Ohně velké rady, kdy po jeho slavnostním zapálení a zpěvech byly vyhlášeny výsledky soutěží, předány diplomy, ceny a pohár. Po večerním zamyšlení a prohlášení ohně za neslavnostní došlo i na noční opékání husinecké party.

Nedělní bohoslužba přítomné vyzvala k odpovědnému nakládání s mocí, která byla každému z nás dána a děti vytvořily parádní 3D obrázky Jana Křtitele vztahující se k základnímu textu bohoslužby. Závěrečné společné foto, hodnocení, oběd, balení a hurá (no nechtělo se nám) domů... Takže zase za rok!

Díky všem za účast a spolupráci na programu!

Jaroslav V. Hynek, YMCA v ČR, foto: autor textu a Julie Bergerová

PS: I na jiných stránkách tohoto čísla můžete narazit na fotky z letošního Setkání, včetně titulky. Další fotky najdete na www.ymca.cz v sekci Fotogalerie.

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]