04/2019

Y‘S Men klub Liptovský Mikuláš

Vydáno dne 04. 12. 2019 (118 přečtení)
Slyšeli jste někdy o Y‘s Men Klubu? Možná někdy ano, ale nevíte přesně, o co se jedná? Jeden takový funguje v Liptovském Mikuláši a možná může inspirovat právě vás!


Zakladateli Y‘s Men Klubu v Liptovském Mikuláši byli Viera a Pavel Perašínovi, kteří dokázali inspirovat lidi kolem sebe a mnozí jsou stále vděční za jejich pomoc. Y‘s Men Klub byl založen v roce 2015 a jako občanské sdružení byl zaregistrován o rok později. Má 13 registrovaných členů a mnoho fanoušků a podporovatelů.

A čemu se klub věnuje? Pořádá pravidelná setkávání členů, podporuje a spolupracuje s lidmi bez domova, podporuje rodiny s dětmi v nouzi, organizuje pravidelnou vánoční sbírku pro potřebné „Proti hladu“.

Klub je součástí celosvětového hnutí Y‘s Men International, které vzniklo téměř před 100 lety v USA, ve státě Ohio. Hlavním cílem Y‘s Men klubů je pomáhat, kde je potřeba. Y´s Men úzce spolupracuje s Ymkou, vždyť kvůli Ymce právě před 100 lety vznikl. Klub je financovaný z dobrovolných sbírek, charitativních koncertů, z prodeje ručně vyráběných drobností, ale též z podpory partnerského klubu v Dánsku.

Jedná se o jediný Y‘S Men klub na Slovensku? Určitě ne! Celkem jich má Slovensko pět. A všechny patří do struktury regionu Dánsko, který je podporuje ve všech ohledech. V říjnu tohoto roku se konala celoslovenská konference Y‘s Men klubov, o které píše více Anna Rašiová v následujícím článku.

Máme v České republice také Y‘s Men Klub? Nemáme! Ale právě Ty se můžeš stát jeho zakladatelem! Pokud máš zájem o více informací, můžeš kontaktovat:
Anna Rašiová, guvernér Slovensko
email: a.rasiova@imafex.sk; +421 905 839 681.
více na https://www.ysmenlm.sk/

Andrea Gröschlová, Anna Rašiová

[.. Celý článek | Autor: -agr- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]