04/2017

Hledá se česká skupina účastníků YMCA tábora Botley v Anglii v roce 1968

Vydáno dne 11. 12. 2017 (995 přečtení)
V létě roku 1968 YMCA v Anglii navázala spolupráci s Ymkaři v tehdejším Československu a pozvala skupinu 7 Čechů na tři týdny do mezinárodního tábora Botley v Hampshire v Anglii. Česká skupina dorazila 10. srpna 1968 do Anglie. Do návratu z tábora zasáhl 21. srpen 1968 v Československu.


Vpředu zleva: Aleš, Jiří a Mirek. Vzadu zleva: neznámá dívka, „Thin Jerry“, neznámý chlapec, Jan

Mezi účastníky patřil také Paul McCabe z Ymky Liverpool, který navázal úzké přátelské vztahy s českou skupinou. Od něho známe jména českých účastníků. Nyní máme kontakty na 4 z nich. Rádi bychom pomohli vypátrat i zbytek skupiny, který by neměl chybět na společném setkání k 50. výročí tábora v srpnu příštího roku v Kladně.

Známe totožnost mužských účastníků setkání, kterým v té době bylo 15–19 let, jsou to Mirek Šafařík, Jiří Brejník, Aleš Stárek a Jan Payne. Chtěli bychom především najít 3 chybějící osoby, z toho 2 děvčata, o kterých víme jen, …aneb potáborové setkání po 50 letech že se jmenovala Helena a Ivana. U třetí osoby neznáme ani křestní jméno ani příjmení.

Jak nám potvrdil pan Jiří Brejník, po invazi vojsk Varšavské smlouvy zůstala obě děvčata pravděpodobně v zahraničí. Dále víme, že třetí chybějící osobou může být 2. Jiří ve skupině, kterému se říkalo Thin Jerry. Thin Jerry po roce 1968 odešel do Švédska a jeho stopu jsme ztratili.

Pokud byste znali příběh této skupiny nebo poznali někoho dalšího na fotografiích, pomozte nám prosím sestavit střípky událostí této výpravy (napište nám na ymca@ymca.cz).

Iva Šípková, zahraniční sekretář YMCA v ČR

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]