01/2024

Hravé středy v YMCA Brno

Vydáno dne 27. 03. 2024 (115 přečtení)
YMCA Brno prostřednictvím Tábora pro nevidomé nově pořádá ve spolupráci s Tyfloturistickým oddílem, z. s. kroužek pro nevidomé děti pod názvem Hravé středy.


Kroužek se koná 2x až 3x do měsíce na půdě Střední školy pro zdravotně znevýhodněné, Brno Kamenomlýnská v časech od 16:00 do 18:00. Kroužek je skvělou příležitostí pro děti, jak efektivně trávit čas po škole a v mnohých případech jak si zkrátit dlouhé chvíle pobytu na internátu.

Cílem kroužku je podpořit kreativitu dětí, podnítit rozvoj smyslových dovedností, orientaci v prostoru, samostatnost a prohloubení sociálních kontaktů a vazeb mezi danou cílovou skupinou. Kroužek má velmi pestré portfolio, neboť se v rámci jednotlivých schůzek snaží využít prvky z oblasti sportovních her, společenských her, zpěvu, tance, výtvarné výchovy a hravou formou se snaží dětem přinášet nové vědomosti a dovednosti. Každé setkání je opředeno nějakým poutavým příběhem. A zde už pár slov ze samotného konání první části honby za pokladem.

V rámci naší první schůzky se ukázalo, že existují jisté zvěsti, že žáci školy Kamenomlýnská, kde se kroužek koná, kdysi dávno objevili v nedalekém parku Anthropos velký poklad. Jenže ten se za záhadných okolností ztratil a doposud ho nikdo nenašel. Účastníci kroužku byli namotivováni, aby se pokusili daný poklad znovu najít. Aby získali první indicii, která jim napomůže na cestě k pokladu a zdolání všech nástrah, museli překonat například opičí dráhu, vyrobit náramky přátelství, protože v rámci takto tajemné a nebezpečné cesty je pevné přátelství a spoleh jeden na druhého velmi důležitý.

Závěrem museli překonat svůj strach a vymyslet báseň, čímž dostali nápovědu, kde hledat příště. Kdo ví, kam nás další stopa zavede? My ne, ale vyzbrojeni našimi vlastnoručně vyrobenými náramky přátelství a spoustou odhodlání se nenecháme ničím zastrašit a zastavit a už se na pátrání moc těšíme. A víte milí čtenáři co je nejlepší? Že pokud se nám podaří poklad najít, tak nás jeho záře neoslepí a určitě s ním dobře naložíme. :-)

Andrea Roztočilová, YMCA Brno, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]