04/2023

STRUČNĚ

Vydáno dne 13. 12. 2023 (125 přečtení)
 • Hned dva znojemští ymkaři byli součástí české reprezentace na mistrovství světa v korfbalu! Česko skončilo na šampionátě na neuvěřitelném 4. místě – a to i díky Jitce Pavlíčkové a Tomáši Toufarovi z YMCA Znojmo! Gratulujeme!

 • SUSHI restaurace v Podivíně? Proč ne! Díky kurzu Ymky Podivín se místní děti z kroužku vaření na chvíli přenesly do Japonska a vyrobily si vlastní sushi box. Pod vedením učitele japonského bojového umění a fanouška japonské kuchyně se děti dozvěděly, jak důležité je správně uvařit rýži, jak si připravit ostatní suroviny a jak samotné rolky správně zamotat. V neposlední řadě si také vyrobily vlastní sushi rolky, které prý vypadaly i chutnaly opravdu báječně.
 • Do letošní listopadové potravinové sbírky se letos dobrovolnicky zapojily už tři Ymky. Dobrovolníci z YMCA Plzeň, Jindřichův Hradec a Praha vybírali od veřejnosti v obchodech trvanlivé potraviny a drogerii, které jsou rozdělovány těm, kdo to opravdu potřebují (často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi). Děkujeme za každou dobrovolnickou ruku!
 • V říjnu se konal pilotní víkend nového programu pro budoucí leadery Talent pool YMCA. Mladí a nadějní ymkaři strávili společný čas v krásném prostředí pražského kapucínského kláštera, aby se navzájem inspirovali, získali nové dovednosti, okusili teambuildingové aktivity a pracovali na svém osobnostním rozvoji. Neminula je bojovka ve městě, večer modliteb z Taizé ani množství diskuzí o tom, jak být správným vedoucím. Máte ve své Ymce někoho, kdo by v podobném programu neměl chybět? Pozvěte ho na setkání v příštím roce!
 • O podzimních prázdninách se opět konal Český tensingový festival – a vůbec poprvé v historii byl v Kolíně! Místní tensingová skupina vzkvétá a je aktivní v místním veřejném životě, a tak byl Kolín jasnou volbou. Do programu se vešlo množství zajímavých INFOworkshopů (tanec, divadlo, házená, kytara, udržitelnost, zpěv, ad.), koncerty jednotlivých skupin, krátká zamyšlení o Bohu a životě mladých lidí, zábavné hry i společný koncert pro veřejnost, na kterém vystoupili všichni účastníci s programem nacvičeným během samotného festivalu.
 • YMCA v Jindřichově Hradci opět zorganizovala připomínku 17. listopadu na náměstí Míru. Na místě, kde se místní schází v důležitých chvílích, byla odhalena pamětní deska, u rozsvícených svíček zazněly projevy, vzpomínky i píseň Modlitba pro Martu. Jen o pár dní dříve ymkaři s dětmi z Klubu YMCA vyráběli vlčí máky na památku Dne válečných veteránů. Ten Sing Pelhřimov slaví 5 let existence a na oslavu si připravil speciální koncert. Koná se v sobotu 2.12. od 18:00 v aule místního gymnázia.
 • V Kroměříži se v říjnu konala Podzimní obnova YMCA Setkání. Jde o setkání navazující na letní kurz manželských setkání. Jeho hlavní náplní je obnovení a rozšíření poznatků z letního kurzu, setkání s přáteli ze sdílecích skupin, vzájemné sdílení a povzbuzení.
 • Tradiční adventní koncert českého tensingu Gospel night se koná 9. prosince v pražském evangelickém kostele u Klimenta od 18:00. Po dlouhé době opět naživo, s vánočním repertoárem, zamyšlením, společným rozjímáním – to vše s podtitulem „Nebojte se (Lk 2; 10)“
 • YMCA Plzeň pokračuje v sérii výletů s ukrajinskými rodinami. 17. listopadu vyrazily české i ukrajinské děti na dvoudenní výlet do Liberce, kde navštívili science centrum a muzea, a na zpáteční cestě si ještě při procházce Prahou připomenout události Sametové revoluce.
 • YMCA Praha pořádá 1. prosince tradiční akci pro rodiny Cesta světel, na které otevře adventní dobu zpěvem a světlem. Účastníci utvoří průvod v srdci Prahy přes Karlův most, s lampiony, biblickým čtením a zpíváním koled.

  Julie Bergerová, sekretář pro PR a komunikaci YMCA v ČR

 • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
  [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]