04/2023

Online program Youth Unify Development Training

Vydáno dne 13. 12. 2023 (149 přečtení)
Pilotního ročníku online kurzu pro mladé vedoucí YMCA zaměřeného na rozvoj leadershipu i duchovní rozvoj, se ve školním roce 2022/2023 zúčastnilo 5 členů české Ymky. Celý program obsahoval 10 večerních online setkání + jeden víkend v Mnichově. Pro všechny byl velice přínosný. A co na kurz řekli přímo sami účastníci? Podívejte se sami :-).


„Každý meeting tohoto programu byl pro mě vždy časem, kdy jsem mohla na chvíli zapomenout na starosti ze školy a namísto toho se soustředit na osobní rozvoj a svůj vztah s Bohem. Každý jednotlivý meeting byl velmi dobře propracovaný. Začít meeting s modlitbou za něj a za každého účastníka na něm a ukončit ho s děkovnou modlitbou a s prosbou za vedení i v dalších dnech. Takový koncept by bylo taaak skvělé přinést i do každého YMCA, táborového, pracovního anebo i školního meetinu :-).

Nathan, vedoucí programu, je opravdu skvělý člověk a každého z nás vždy podporoval a povzbuzoval. Stejně tak i všichni účastníci byli velmi milí. V takovém prostředí pak člověk i strach ze sdílení se překoná. Je úžasné, že si Nathan i všichni hosté, kteří nám povídali, na nás udělali čas i přes svoji časovou vytíženost při nespočetném množství aktivit, kterých se účastní. Všichni to jsou velmi inspirativní lidé. Jejich obrovské srdce pro Boha i pro další lidi se nedá přehlédnout.

Díky jednotlivým lekcím se mi mnohým tématům (jako například smíření, půst, modlitba, naslouchání Božímu hlasu,…) i Ymce podařilo lépe porozumět. Kromě toho jsem získala motivaci a skvělé rady.

Je super moci se sdílet s podobně smýšlejícími mladými lidmi a společně diskutovat nad verši, příběhy, nebo si jen povídat o našich plánech a nápadech a navzájem se inspirovat. Moc ráda se k nahrávkám, materiálům a poznámkám vracím, pokaždé mi mají, co nového dát. Podle mého názoru by bylo skvělé, kdyby se tohoto programu v Ymce účastnil každý.“

Ester, YMCA Plzeň

“Na kurz jsem se moc ráda přihlásila, hned mě to nadchlo. Ze začátku jsem se trochu bála, jak to bude probíhat a jestli budu to stíhat. Hned první hodina byla ale super. Skoro všechny jsem znala z Youth Unify kempu a byla jsem moc ráda, že mám možnost se s nimi vidět, i když jen online. Každá jednotlivá hodina byla skvělá, prohloubila jsem svůj osobní vztah s Bohem, dozvěděla jsem se dost o historii YMCA a slyšela jsem příběhy od různých hostů, co se k nám připojili. Bylo to opravdu skvělý a všem to moc doporučuji.”

Miri, YMCA Sever „When I got an offer to participate in this course, I didn‘t hesitate for long and signed up. At first, I was mainly motivated by the fact that this training could help me strengthen my relationships with the new friends I made at Youth Unify last summer. However, I soon discovered that the particular lessons are very well structured, and through each of them, I can get to know the history of the YMCA better, listen to some inspiring stories of other Christians, and, last but not least, deepen my knowledge of the Bible. Another added value was the possibility of improving my English skills. Big thank you to Nathan Adams for organizing the entire training with passion and open heart and thanks to everyone who attended and made my experience so special.“

Anička, YMCA Plzeň, grafika: logo projektu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]