03/2023

Adventní soutěž

Vydáno dne 04. 10. 2023 (132 přečtení)
Loni v adventní době jsme v našem YMCA oddíle upravili myšlenku rozsvěcení oken s čísly na hru, do které se zapojila celá vesnice.


Každý den se někde ve vesnici v okně (předem) vybraného domu objevilo číslo adventního dne. Lidé si mohli na obecním úřadě nebo v místním obchodě vyzvednout hrací kartu se 24 políčky a nápovědou ulice, ve které ten den okno svítí. U domu pak bylo razítko, které orazili do hrací karty.

Kdo měl alespoň 15 orazítkovaných políček, mohl vhodit svou kartu do připravených krabic v obchodě nebo na obecním úřadě a byl zařazen do slosování. Měli jsme dvě kategorie – rodiny s dětmi a jednotlivci (senioři). Velkou radost mi udělalo, když jsem viděla, kolik lidí tato hra “vytáhla” na procházku, jak se lidé potkávali, povídali si, někteří chodili spolu (hlavně senioři).

Taky lidé, kteří rozsvěceli okna, byli vynalézaví. Vždycky se u dveří, kde bylo razítko, našla nějaká pozornost pro děti (i pro ostatní) - buchta, bonbon, nebo i slivovička na zahřátí…. Také výtvarné ztvárnění čísel bylo zajímavé. Někdo použil světelný řetěz, jiný číslo vyřezal z kartonu a rozsvítil v místnosti, takže číslo svítilo barvou závěsu, jiný použil krabici, do které vyřezal číslo a dovnitř strčil lampičku…

Slosování jsme měli na první dětské mši svaté v Novém roce, takže jsme nenápadně do kostela dostali spoustu lidí, kteří tam nikdy nebyli. Jako ceny jsme losovali rodinné hry a pro jednotlivce dárkové poukazy do místních potravin. Už se těším na letošní hru, lidé se sami hlásí (i nekosteloví), že na ně loni nevyšlo okno…

Máša Horáková, oddíl Ježci (YMCA Setkání), foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]