03/2023

Odchod kamaráda s velikým srdcem

Vydáno dne 04. 10. 2023 (123 přečtení)
Je mou smutnou povinností oznámit všem, kteří jste ho znali, že v úterý 27. června tohoto roku v brzkých ranních hodinách odešel navždy dva měsíce po svých třicátých druhých narozeninách dlouholetý člen YMCA Orlová, pan Jan Beran. Když píšu tyto řádky, mám stále slzy v očích, jak je mi po něm smutno.


Honza byl členem YMCA Orlová plných 15 let. Začínal jako člen Ten Singu Orlová, kde mimo jiné skvěle hrál na klávesy, na které se sám naučil hrát už v útlém dětství. Byl velikým milovníkem nahrávací audiovizuální techniky, rád dokumentoval život ve svém bezprostředním okolí. Hrál a spolurežíroval ochotnické divadlo v DDM Orlová, nezapomenutelný byl jako pan správce v pohádce S čerty nejsou žerty. :-) Nikdy nezkazil žádnou legraci, miloval děti a ony milovaly jeho. Jako terénní pracovník NZDM Futra pomohl desítkám mladých lidí s jejich těžkými problémy.

Mnohokrát navštívil naše letní tábory poblíž spálovského mlýna u řeky Odry. Děti mu říkaly Bača, to pro jeho vypravěčské schopnosti, kdy se s nevšední láskou staral o své „stádečko oveček“. I během táborů vymýšlel skvělé akce, kde naplno uplatnil svůj všestranný talent. Ať už se objevil kdekoli, vždy byl kolem něho houf nadšených dětí.

Honza Beran odešel ve spánku do bran, z nichž není návratu zpět. Kdo jste ho znali, uctěte ho prosím tichou vzpomínkou.

Robert Kovarik, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]