03/2023

Nápis YMCA se záhadně vyskytuje po celém světě

Vydáno dne 04. 10. 2023 (134 přečtení)
V YMCA Ústí nad Labem jsme si začali všímat, že již třetím rokem se, především v období letních prázdnin, začal v různých koutech světa vyskytovat nápis YMCA.


Nápisy jsou vyhotoveny z různých přírodnin, jako jsou kameny, písek, větvičky apod. Někdy je nápis k vidění na pláži, jindy v lese, na skále, louce, v jeho přítomnosti jsou často spatřovány děti. V letošním roce byl například tento úkaz pozorován ve Španělsku, Portugalsku, na Djerbě, Sardinii, ale i v několika městech České republiky.

A my vám odhalíme jedno velké tajemství. Tato tradice vznikla v Dětské skupině YMCA Ústí nad Labem. Před třemi lety vyhlásila školka soutěž o prázdninový pozdrav, který bude zahrnovat jakékoliv ztvárnění nápisu YMCA. K dlouholeté tradici zasílání pohledů z dálek se tak přidalo i zasílání fotografií výtvorů našich dětí. Na konci prázdnin všechny obrázky vystavujeme v prostorách školky a vzpomínáme, jaké kouty světa jsme navštívili.

Z vyprávění našich výletníků víme, že cizinci na nápis YMCA reagovali velmi pozitivně a věděli, že se jedná o celosvětovou mládežnickou organizaci. Jsme šťastní, že naše děti a jejich rodiny jsou hrdé na členství v YMCA a nesou naše malé poselství do všech koutů světa.

Budeme rádi, když se staneme inspirací pro ymkaře. Co říkáte? Není to skvělý nápad? Dejte nám vědět, když začnete tento přírodní úkaz také pozorovat.

Pozdrav zasílají
děti a chůvy z DS YMCA Ústí nad Labem, foto: archiv autorů textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]