01/2023

Vyjeďte v létě s YMCA do zahraničí

Vydáno dne 02. 03. 2023 (231 přečtení)
I letos je možné s Ymkou vycestovat na některý z tradičních letních zahraničních programů, které jsou vynikající příležitostí získat novou inspiraci, energii, zkušenosti, nové přátele, procvičit si cizí jazyk a i třeba zjistit, jako funguje YMCA jinde. Členové a dobrovolníci pak mají možnost se akcí a mezinárodních kempů zúčastnit s finanční podporou. Lákalo by vás to? Staňte se součástí skupiny Čechů, kteří na následující akce společně vyrazí! Zúčastnit se můžete tento rok např. následujících akcí:


  • Treehouse camp v Rakousku, je první akcí svého druhu, na kterou jsou zváni čeští účastníci – naučit se postavit táborové ležení v korunách stromů. Dobrodružný kemp na stromech se bude konat 16.-26.7. v Sulz im Wienerwald, Rakousku. Doporučený věk je 14-30 let, ovšem může se přidat i někdo starší. Hlavním jazykem kempu bude němčina, bude ale zajištěn i překlad do angličtiny. Cena: 300 Euro, příspěvek pro účastníka z ČR 2500 Kč.

  • Evropský kemp YMCA Youth Unify, ymkařská mládežnická celoevropská křesťanská konference na Ukrajině ve formě letního kempu. Cílem této akce je propojit mladé aktivní lidi z Ymky, kteří chtějí společně duchovně růst, zároveň se dozvědět více o důležitosti křesťanství v Ymce a zažít společné dobrodružství. Minulý rok nadchl kemp 8 českých členů YMCA, letos na akci společně zamíří opět cca osmičlenná česká skupina. Akce se bude konat 20.-26. 8. v Maďarsku, určena je účastníkům ve věku 14-24 let. Hlavním jazykem je angličtina. Cena: cca 150 Euro + doprava, pro české členy Ymky příspěvek na účast 2000 Kč

  • Celosvětový Y-camp, mezinárodní křesťanský letní tábor v Německu pro mladé lidi z celého světa. Minulý rok se akce zúčastnila čtveřice českých ymkařů. Letos opět plánujeme na akci vyslat 5-10 mladých lidí. Kemp se bude konat 11.-18. 8., v CVJM kempu na břehu Wagineer See (Německo), určen je mladým ve věku 16-26 let. Cena: 115 Euro, příspěvek pro člena Ymky na účast 2000 Kč, dopravu si každý zajišťuje sám.

  • International Youth and English Language Camp v Německu v Campu Hohenheiche je pořádaný Ymkou Thüringen a Christian Mission z USA a je zaměřen na výuku angličtiny. Konat se bude 22. - 27. 8., v kempu Hohenheiche, Německu. Určen je mladým ymkařům ve věku 13-17 let, na tuto akci je však možné jet i jako mladý praktikant (18-30 let starý). Cena pro účastníka: 150 Euro, příspěvek pro člena Ymky na účast 1000 Kč na dopravu.

  • Oslava 50.výročí YMCA Europe v Berlíně se bude konat v termínu 28.6.-2.7., půjde o akci a skvělý zážitek pro 500 mladých ymkařů z celé Evropy. Oficiální informace týkající se podrobnějšího programu a ceny ještě budou zveřejněny (sledujte náš web), každopádně na akci se určitě česká delegace vypraví Kompletní přehled všech chystaných akcí najdete na webu pro.ymca.cz/zahranicni-programy v sekci Aktuální nabídky.

    Sára Dzvoniková, sekretář pro zahraničí, foto: Pavlína Kroužková

  • [.. Celý článek | Autor: externí .. ]
    [..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]