01/2023

Co nového v YMCA Plzeň?

Vydáno dne 02. 03. 2023 (243 přečtení)
Přinášíme informace o 3 aktivitách, které v poslední době v naší Ymce proběhly...


Vánoční nadílka pro ukrajinské děti


Ve středu 21.12. jsme se sešli v Obřadním sálu radnice ve Starém Plzenci téměř se všemi ukrajinskými rodinami, které v Plzenci žijí. Školkové děti si připravily krásné vystoupení a ani školní děti nezůstaly pozadu, i ony měly společně s Isaacem Mathewem připravenou krásnou ukrajinskou píseň. Poté následovalo divadlo českých dětí o obdarování Ježíška, na které navázal Larry Lewis krátkým slovem o smyslu Ježíškova narození.

Pak už přišla bohatá nadílka, každé dítě dostalo dárek, který si předem přálo. Dárečky se nám podařilo obstarat zejména (ale nejen) díky veliké pomoci našich amerických přátel a tímto děkujeme všem, kteří se na vánoční nadílce podíleli.

Lenka Šimánová a Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň


Loutkové divadlo


14. ledna se mladší děti s rodiči sešli v netunickém sále, kde pro ně jejich starší kamarádi a sourozenci, členové nebo příznivci YMCA Plzeň, připravili loutkové divadlo. Malí diváci obsadili přední řady sálu, dostali popcorn a nadšeně sledovali veselý příběh. V pohádce královské děti Jeníček a Mařenka nejprve ukázkově předvedly, jak umí být nezdvořilé a jak se umí hádat. Jejich nešťastní rodiče se je proto rozhodli poslat na převýchovu ke kouzelné babičce do lesa. Když se obě děti řádně polepšily, kouzelná babička jim za odměnu darovala svou velkou perníkovou chaloupku. A protože byla chaloupka na Jeníčka a Mařenku velká, rozhodli se, že se rozdělí se všemi hodnými dětmi. Taková nabídka se neodmítá, proto se hned před divadelní scénou vytvořila fronta ze všech malých diváků. Po představení si děti mohly loutky prohlédnout, vyzkoušet a pochutnat si při tom na dalších dílech chaloupky.

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň


Setkání členů a příznivců YMCA Plzeň


První lednové sobotní dopoledne členové a příznivci YMCA Plzeň strávili v YMCA Sluníčko v Tlučné s významným ymkařem a sekretářem pro vnitřní věci Vojtou Hynkem. Společně jsme se ponořili do historie hnutí YMCA a nechali se nadchnout spoustou myšlenek a aktivit, které YMCA už více než 100 let dělá. Zároveň jsme si užili společně strávený čas během pečení a pojídání domácí pizzy a dalšího občerstvení, společně jsme si vyměňovali zkušenosti z našich aktivit, sdíleli dobré nápady. Celá akce se nesla v duchu vzájemné soudružnosti a podpory.

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň,
foto u všech příspěvků: archiv YMCA Plzeň

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]