04/2019

Stručně

Vydáno dne 04. 12. 2019 (124 přečtení)
YMCA Brno oživuje svůj prostor dílničkami pro veřejnost – a to nejen těmi tradičně vánočními - s pečením perníčků a vyráběním ozdob ze slámy, ale například také kovářskou dílnou, kde si děti mohly vyzkoušet kování na kovadlině, žíhání z měděných drátků nebo střelbu z trebuchetu.

YMCA Familia pořádá v Praze na přelomu listopadu a prosince třídenní Školu zad pro ženy. Její součástí budou tréninky pod odborným vedením, nácvik správného držení těla a další kompenzační a preventivní cvičení.

Květ vlčího máku je již tradičním symbolem oslav Dne válečných veteránů. Děti z Klubu YMCA v Jindřichově Hradci i letos vyráběly látkové vlčí máky do klopy, a připomněly tak nejen příměří uzavřené po 1. světové válce, ale i válečné oběti.

Táborová základna Ymky Letohrad na Pastvinské přehradě má již na příští sezonu téměř plno! Chcete-li si zarezervovat termín, kontaktujte urychleně správce – zbývá posledních pár volných možností!

YMCA Mělník ukončuje svou činnost. Mělnická skupina Ten Singu přechází pod ochranná křídla Ymky DAP.

Gospelový sbor Ymky v Orlové „Keep Smiling“ vystoupil na benefičním koncertě, jehož výtěžek podpoří uspořádání letního tábora pro děti se spinální muskulární atrofií a dystrofiemi. Společně s orlovskými zpěváky koncert pořádal ostravský sbor Family gospel Ostrava.

YMCA Plzeň opět chystá inscenaci živého betléma. Celkem tři představení během adventního času se budou konat na různých místech v menších obcích na Plzeňsku.

Na Gospel night, tradiční předvánoční koncert v pražském evangelickém kostele sv. Klimenta, zve YMCA Praha. Koná se 14. prosince a kromě několika tensingových skupin na něm zazní i duchovní slovo na cestu adventem.

První adventní víkend pořádá YMCA Setkání program pro ženy na téma O laskavosti, něze a slabosti. Na programu budou v Českém Těšíně krátké přednášky, debaty ve skupinkách, osobní ztišení i tvořivé dílny.

Pro síťování skautských aktivit v Ymce vzniklo nové internetové fórum. Na adrese https://www.ymcaskaut.cz/forum/ můžete sdílet své zkušenosti a dobré nápady i vy.

YMCA v Ústí nad Labem uspořádala společný teambuilding s YMCA Praha. Jeho součástí bylo i společné strategické plánování.

YMCA Živá rodina vyráží opět na lyže – v polovině prosince pořádá již 16. ročník adventního rodinného pobytu na horách, v Albeřicích. Přes den lyžovačka, po večerech rozhovory volné, duchovní i o lyžařské technice. :-)

Nechybí ti něco? Už jste si udělali test Nechybí ti něco? Pokud zatím ještě ne, tak vzhůru do toho – najdete jej na www.nechybitineco.cz. Vyhodnotí váš současný stav a doporučí, co s tím můžete dělat!

Julie Bergerová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]