04/2019

Výlety za poznáním s YMCA Orlová

Vydáno dne 04. 12. 2019 (140 přečtení)
V úterý 30. července 2019 jsme navštívili ve Starém Městě u Uherského Hradiště speciální Kovozoo. Areál je zvláštním tím, že tam zvířata nejsou živá, ale vyrobená z recyklovaných kovů. Jejich cílem je vyrobit tolik zvířat, kolik se jich nachází ve zlínské ZOO. Některá zvířata jsou velice autentická.


V prostoru Kovozoo se nachází takzvaný „porodní sál“, kde návštěvník může na vlastní oči vidět, jak takové exponáty vznikají. Mezi dětmi sklidili největší úspěch krokodýli.

O den později jsme vyrazili na návštěvu státního zámku Hradec nad Moravicí, kde jsme se z výkladu mimo jiné dozvěděli, že zde hudební skladatel Ludwig van Beethoven několikrát pobýval, a také to, že toto nádherné místo je rozděleno na 2 části, bílý a červený zámek. Bílá část zámku bývala hlavně přes letní měsíce obývána šlechtou, červená služebnictvem. Červený zámek se v dnešní době využívá hlavně na společenské akce a je v něm restaurace s několika sály.

V pondělí 26. srpna jsme vycestovali až do Moravského krasu, kde byly naším cílem nádherné Sloupsko-šošůvské jeskyně. Uvnitř to bylo velice zajímavé. Zjistili jsme například, že tam kdysi dávno přezimovávali medvědi.

Děkujeme za finanční podporu Městu Orlová a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez kterých bychom nemohli takto skvělé výlety, které rozvíjí znalosti i fantazii našich uživatelů, vůbec realizovat.

Nikola Niesytová, Kůl centrum YMCA Orlová, foto: archiv autorky text

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]