04/2019

Výměna YMCA v ČR a CEVI Frauenfeld

Vydáno dne 04. 12. 2019 (152 přečtení)
V pátek osmého listopadu se několik členů YMCA v ČR vydalo na víkendový výměnný pobyt do švýcarského města Frauenfeld. Byly to čtyři zástupci z YMCA SKAUT a čtyři zástupci z YMCA Sever.


Na místo našeho ubytování, kterým byla jejich klubovna, jsme dorazili kolem šesté večer a místní skauti nás velmi mile přivítali.

Po ubytování jsme se všichni v jejich hlavní místnosti, kde jsme se všichni představili a Švýcaři nám na mapě ukázali, odkud kdo z nich je, to stejné jsme pak udělali my. Po prvním představení a předání dárků, v podobě Studentské pečetě, Kofoly, několika druhů sušenek Opavia a Mily, které jsme jim přivezli, jsme se přesunuli na večeři, na kterou nám připravili jednu z jejich specialit. Apfel macaroni. A bylo to opravdu skvostné. Po večeři jsme se bavili o rozdílech ve fungování jejich YMCA (CEVI) oddílů a oddílů YMCA skautů u nás.

V sobotu dopoledne jsme pokračovali ve večerní debatě. Někteří z nás se odpojili trochu dříve a šli připravovat český oběd. Zástupci z YMCA SKAUT uvařili šulánky s mákem a zástupci YMCA Sever chilli con carne v kotlíku nad ohněm. Po obědě jsme se každý rozdělili do některé z jejich skupinek v oddíle (něčeho jako našich družin), se kterými jsme pak strávili jednu jejich skautskou schůzku, kde jsme pomáhali s programem. Když se všichni vrátili zpět na klubovnu, dostali jsme na večeři další švýcarskou specialitu, kterou bylo jejich tradiční fondue. Večer už jsme si už jen povídali a hráli společenské hry, při kterých jsme se všichni úžasně bavili.

Další den jsme se hned po snídani vydali do krásného historického centra blízkého města Stein am Rein. Když jsme si prošli centrum, zašli jsme ještě do jedné jeskyně nedaleko za městem. Po návratu zpátky do města jsme se rozloučili, a to dvěma způsoby, nejdříve našim a pak jejich. To byl však už úplný konec, my nasedli do aut a vydali se zpátky směr Česko.

Kryštof Lebloch, YMCA SKAUT, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]