02/2019

YMCA Neveklov pořádala Dětský den již po dvacáté

Vydáno dne 20. 06. 2019 (264 přečtení)
YMCA Neveklov pořádala 2. 6. 2019 svůj tradiční Dětský den, a to již po dvacáté. Na toto výročí organizace připravila neobvyklé aktivity, jako například jízdu na čtyřkolce či segway nebo lezení po provazové sítí. Na přípravě soutěží pro děti se podíleli zástupci mnoha dalších místních spolků.


Dětský den v neveklovském parku si nenechalo ujít 225 dětí z Neveklova a okolí. Děti měly možnost vyzkoušet si rozmanité soutěže – chození na chůdách, jízdu na koni, střelbu ze vzduchovky i lukostřelbu nebo střelbu z foukačky, překonání potoka po lanech a lajnách a mnoho dalších. Počasí účastníkům přálo a velmi připomínalo blížící se léto, a proto všichni ocenili ochlazení vodou i možnost řádit v pěně, což zařídili neveklovští hasiči.

Na přípravě programu se podíleli zástupci neveklovských skautů, Sokola, Okresního mysliveckého spolku a Zahradního klubu Dešťovka. Za finanční podporu děkujeme Městskému úřadu Neveklov. Za pomoc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na pořádání Dětského dne, od plánování, příprav a domlouvání všech stanovišť, nakoupení cen pro děti, přes samotnou organizaci – registraci účastníků, zajištění stanovišť a koordinaci až po závěrečný úklid.

Dětský den v Neveklově byl součástí oslav 175. výročí založení organizace YMCA, která vznikla již roku 1844 v Londýně a je nejstarší a největší organizací pro děti a mládež na světě.

Markéta Doušová, YMCA Neveklov, foto: archiv autorky textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]