02/2019

YMCA slaví 175 let

Vydáno dne 20. 06. 2019 (315 přečtení)
Oslava 175. narozenin, to už je něco! Samozřejmě nejde o narozeniny nějakého člověka, ale organizace. Rok 2019 mínus 1844 znamená 175. výročí založení YMCA.


U nás měla 2 vrcholy – jednak spíše soukromou oslavu ymkařů na Setkání YMCA na Soběšíně a pak veřejnou, která byla situována kolem data přesného vzniku YMCA, tedy 6. června. Ta proběhla v Praze na Jižním městě a na několika dalších místech, tam kde sídlí lokální Ymky.

Celosvětová oslava proběhne až v srpnu v Londýně, o ní přineseme zrpávu v příštím čísle. Žádná jiná organizace dětí a mládeže vás nemůže pozvat na oslavu 175. narozenin, YMCA je prostě nejstarší! Proto si oslavy náležité užíváme a oslavujeme na několikrát.

V následujících zprávičkách i delších článcích se můžete dočíst o tom, jak kde jaká oslava probíhala.

J. V. Hynek

YMCA Plzeň 175!


Dne 5. června jsme společně s dětmi v našem výtvarném kroužku oslavili 175. narozeniny YMCA.
Šikovné ruce dětí vidíte na fotce. :-)

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň, foto: archiv YMCA PlzeňJindřichův Hradec oslavil 175 let YMCA!


Již pošesté uspořádala YMCA Jindřichův Hradec YMCA odpoledne pro děti – letos hlavně jako oslavu 175 let od založení YMCA. Se spoustou dětí a jejich rodičů jsme si užili hry a soutěže, malování, zpívání, obří bubliny, balónky YMCA, skákací hrad, hod na basketový koš, odměny a dobroty... 32 ymkařských dobrovolníků se tím zároveň připojilo k YMCA World Challenge a věnovalo svému okolí celkem 5600 minut svého času!

Díky všem – byla to parádní, radostná oslava!

Hana Nosková, YMCA J. Hradec, foto: archiv YMCA JH


Nádherné 175. narozeniny!


Pracovníci Kůl centra YMCA Orlová si na odpoledne 6. a 7. června 2019 připravili bohatý nejprve přednáškový, posléze i soutěžní program.

Děti si poslechly dvě přednášky, ve čtvrtek o historii celosvětové YMCA, v pátek pak o basketbalu a volejbalu. Na obě přednášky později reagovaly ve svých výtvarných dílech (čtvrtek), nebo minitestu (pátek).

Po oba dny bylo venku hezké počasí, proto účast nebyla vysoká. Kdo však zavítal a zúčastnil se programu, rozhodně nelitoval! Každý výtvor i vítězné pozice byly hodnoceny odměnami ve formě lízátek.

Nikola Niesytová a Robert Kovarik, foto: archiv YMCA Orlová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]