03/2018

Co nového v YMCA Plzeň

Vydáno dne 09. 10. 2018 (183 přečtení)

Příměstské tábory YMCA Plzeň

Letos YMCA Plzeň pořádala šest příměstských táborů, pokaždé s jinou tématikou. Na indiánském táboře si děti vyráběly indiánské oblečení a čelenky, na táboře o králi Davidovi se učily střílet z praku a filcovat a na středověkém táboře děti psaly na pergamen a zdobily jej pravou pečetí.


Na táborech pracujeme s dětmi ve věku od tří do šestnácti let. Záměrně děti nedělíme do skupin dle věku, ale dbáme na to, aby děti měly možnost spolupracovat spolu navzájem, podobně jako je tomu ve velkých rodinách. Během roku ve školních třídách totiž takovou možnost nemají. Prvním rokem proběhly také tábory s biblickou tématikou, jejichž cílovou skupinou byly děti z nevěřících rodin. Táborníci se seznámili s dobrodružnou celotáborovou hrou s biblickým příběhem a zúčastnily se i dalších aktivit, které byly zaměřeny na hodnoty, jako jsou statečnost a dobrý charakter.

Máme radost, že se tábory těší čím dál tím větší oblibě jak u dětí malých i větších, tak i u rodičů, kteří díky táborům mohou chodit do práce a vědí, že je o jejich děti dobře postaráno.

Další úspěchy boxerského klubu Victory YMCA Plzeň


V sobotu 15. září se konalo oblastní kolo České národní ligy boxu v sokolovně Hostivice, kde zvítězili osmnáctiletá Lucie Aubrechtová a šestnáctiletý Martin Petráš z boxérského klubu BC Victoria YMCA Plzeň.

Gratulujeme!

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]