03/2018

Léto s YMCA Orlová bylo super!!!

Vydáno dne 09. 10. 2018 (167 přečtení)
Prázdniny utekly jako voda. Skončily každodenní radovánky, jako je opékání špekáčků, koupání se ve vodě nebo hodování zmrzliny.

Pojďme si prodloužit léto tím, že si připomeneme akce, které se uskutečnily.


YMCA Orlová měla přes celé prázdniny plný kalendář všelijakých aktivit a výletů.
Nezapomenutelný byl například výlet do ZOO v Olomouci, kde si děti mohly prohlédnout zvířátka a kde měly přenášku o dravcích. Dalším unikátním tripem byl výlet do Kateřinské jeskyně, kde jsme se podívali do jeskyně plné krápníků a navštívili jsme jeskyňářské muzeum. Podnikli jsme výlet například i do Landek parku v Ostravě, kde se děti mimo jiné povozily ve vláčku.

YMCA Orlová pořádala letos tři tábory, dva tábory ve Spálově a Hudební kemp v Orlové. Všechny tábory byly nabité nekonečnými aktivitami, úkoly a legrací.

Tábor Spálov se odehrával ve westernovém stylu podle filmu Sedm statečných. Děti si vyzkoušely role vesničanů a dospělí byli v rolích banditů. Holky a kluci se koupali v řece Odře, kde si užili mnoho legrace. Děti také uspořádaly slavnostní hostinu, jejíž hlavní chod byly tortilly.

Hrálo se na kytaru a zpívalo se u rozpáleného ohniště, opékaly se buřty a účastníci tábora se učili rozdělávat oheň.

Hudební tábor se uskutečnil v duchu nacvičování technik hraní na různé hudební nástroje i zpěvu. Děti si vyzkoušely hraní na kytary akustickou, elektrickou i basovou, klávesy a bicí. Muzikanti na vlastní kůži zažili zpívání sborové i sólo na mikrofony, živé zvučení i studiové nahrávání a zpracovávání zvuku na počítači. To vše pod vedením zkušených lektorů a muzikantů. Nadšenci do hudby zjistili, jaké to je, být součásti kapely.

Miroslav Sedláček, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]