03/2018

Dobrodružství s utrženým sluchátkem pro rodiče s dětmi

Vydáno dne 09. 10. 2018 (156 přečtení)
Tábory pro rodiče s dětmi mají na základně YMCA u Veverské Bítýšky již dlouholetou tradici. Jako každý rok proběhly dva plné turnusy v termínech 28. 7. – 4. 8. a 18.–25. 8. 2018. Letošním tématem nás provedl Mach, Šebestová, pes Jonatán a jejich utržené sluchátko.


Mluvící sluchátko nás zavedlo na nejrůznější místa, do pravěku, k moři či do ZOO. I ty nejmladší děti se postupně odhodlaly a společně s vedoucími, kteří ztvárnili jednotlivé postavy, se vydaly na procházky po okolí i odpolední hry v lese. Dopoledne probíhaly rukodělné aktivity, děti si mohly například vyrobit vlastní tričko nebo modelovat z pravěké hlíny. Před obědem zbyl pokaždé i čas na koupání v řece. Maminky a tatínci se mezitím věnovali vlastnímu rukodělnému nebo sportovnímu programu, který připravují milé slečny lektorky. Letos si mohli vyzkoušet výrobu mýdel, ušít si tašku, batikovat trička, zacvičit si jógu, zatancovat irské, skotské a anglické tance a mnohé další.

Tyto tábory jsou pro děti velmi dobrou přípravou na velké tábory. Učí se samostatnosti, zodpovědnosti, týmové spolupráci, respektu i toleranci k ostatním. Zároveň poznávají, jak funguje klasický táborový režim. Každý den je zahájen veselou rozcvičkou na hudbu, následuje nástup s vyvěšením vlajky a zpěvem táborové hymny. Nechybí ani tradiční táborák a stezka odvahy. Velmi oblíbenými se také staly hrané večerníčky, které pro děti sehráli vedoucí ve veselých kostýmech.

Posledním místem, kam nás sluchátko zavedlo, byla pirátská loď. Děti byly rozděleny do třech věkových kategorií, a aby získaly pirátský poklad, musely absolvovat náročnou cestu plnou těžkých úkolů. Všichni účastníci si ale se vším skvěle poradili a vedoucí se tak těší na šikovné táborníky i v příštím roce!

Veronika Kaplanová, YMCA Brno

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]