03/2018

Jak procestovat celý svět za 7 dní?

Vydáno dne 09. 10. 2018 (192 přečtení)
Na cestu si zabalte 43 dětí a dovezte je na Soběšín, dejte dohromady tým výborných vedoucích a také si najděte nějaký čas na přípravu a hlavně týden v červenci na tábor. Teď jste připraveni na zážitky všeho druhu a cesta kolem světa může začít. Účastníci již třetího ročníku tábora YMCA, který pořádá YMCA v ČR a jmenuje se Tábor YMCA – prostor pro Tebe, zvládli svou cestu kolem světa od 8. do 15. července na Masarykově táborové základně Soběšín.


Cesta kolem světa začala pozváním od tajemné paní S., která pak každý den zanechávala vzkazy s doporučením, co je pro cestu důležité a jak a kam se daný den dostaneme. Mezi důležité pokyny na cestu nepatřilo ani tak to, zda je potřeba batoh a pláštěnka, ale spíše nutnost pomáhat a odpouštět, učit se od starších, spolupracovat a řešit problémy, překonávat překážky, vážit si bohatství přírody a hlavně spolu mluvit či jinak komunikovat. V Africe jsme s místním kmenem připravovali obřad k přivolání deště, v Asii jsme se snažili dobýt vrchol Mount Everestu, cesta do Austrálie byla velmi dlouhá a během ní se z účastníků stali protinožci, Antarktidu jsme objevili během obchodování v přístavech celého zatím známého světa a v Americe jsme se vydali po stopách původních obyvatel. Cestu jsme zakončili v Evropě, kde jsme poznávali jednotlivé státy a rozvíjeli vzájemnou komunikaci a pomoc.

Pro mnohé účastníky byla vrcholem táborového programu závěrečná diskotéka, kterou si všichni náramně užili a vyřádili se. A poslední den se konečně dětem představila paní S. (o které mimo jiné už kolovaly po táboře různé fámy). S. byla Sofia, tedy moudrost, která se celý týden snažila děti vést a vysvětlovat jim, co je doopravdy důležité.

Podle hodnocení dětí i vedoucích se tábor opravdu povedl a doufáme, že příští se rok opět uvidíme.

Markéta Doušová, foto: Václav Douša

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]