03/2018

120 tisíc kilometrů za víkend?

Vydáno dne 09. 10. 2018 (180 přečtení)

YMCA to zkusila. S maratonem i výšlapem na hory.


Poběž s námi! Výzvu pro všechny členy a příznivce YMCA na světě přijala v prvním červnovém víkendu i řada ymkařů v Česku. Světová YMCA tentokrát vyzvala všechny Ymkaře, aby během tří dnů uběhli nebo ušli pěšky celkem co nejvíce kilometrů, ideálně až 120 tisíc (což je vzdálenost, která by vznikla při obejití všech Ymek na světě).


Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! - vzkazuje teď Světová YMCA. Vysněného výsledku nakonec dosaženo nebylo, ymkaři nachodili a naběhali celkem téměř 70.000 km, ale množství zapojených lidí z celého světa, četná oslovení místních komunit, vložená energie a úsilí se počítá!

Českého ymkaře navíc může potěšit, že řádnou měrou přispěla i naše YMCA - v České republice jsme ušli a uběhli celkem 2.597,71 kilometrů, zapojilo se více než 800 chodců a běžců z 15 míst v republice. Někteří své kilometry získali jako jednotlivci třeba cestou do práce či školy, jiní zorganizovali běh pro veřejnost či výšlap na horský vrchol.

Jednou z větších akcí byl maratónský běh kralupské pobočky YMCA Praha, při kterém 25 ymkařů nejrůznějšího věku zdolalo celkem 583,6 km z Kralup přes Okoř až do pražského Paláce YMCA. K cestě využili hned několik způsobů pohybu – kromě běhu, koloběžky a dětských odrážedel někteří urazili trasu i na handbiku – svým výkonem totiž zároveň finančně podpořili Sportovní klub vozíčkářů.

Dobrovolníci YMCA Orlová zase zorganizovali pochod na Lysou horu, YMCA Neveklov spočítala kilometry uběhnuté při dětském dni, perličkou je pak výkon Štěpána Černého, vicepresidenta YMCA Europe a člena YMCA DAP, který se alespoň symbolicky připojil k World Challenge běžeckým výkonem na vlastní svatbě – aby nedošlo k mýlce, tak spolu s nevěstou. ;-)

I proto získala YMCA v ČR titul „Best Community Event“ - Světová YMCA ocenila množství zapojených nadšenců i ujitých kilometrů vzhledem k velikosti země a vysoké procento zapojených Ymkařů (více než polovina lokálních Ymek!). Děkujeme všem, co se zapojili!

Julie Bergerová, koláž: autorka textu

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]