02/2017

72 hodin

Vydáno dne 13. 06. 2017 (1381 přečtení)
Pomáhám, protože chci...
I malý čin je víc než pouhé řeči...


Největší dobrovolnický projekt podzimu – 72 hodin – i v loňském ročníku ukázal, že dobrovolnictví v Česku má velkou tradici. Do zhruba 600 akcí se pustilo téměř 30.000 lidí. A všem vzkazují: „Zapojit se může každý, kdo chce pomáhat. Moc se nám to líbilo!“


„72 hodin – je to skvělý inkubátor dobrovolnictví. Děti do 15 let si v něm mohou ideálně zkusit dobrovolnickou práci. Je to pro ně výzva, možnost. Děkujeme za ni“, řekla paní ředitelka Michálková z Prahy 4.Přírodě mnoho bereme, tak by mělo být samozřejmé jí i trochu vracet… “Dvaasedmdesátky“ se pravidelně účastníme již několik let. Je to super nápad a navíc nám i v mnohém pomáhá.“ Tomáš Pavelka, ZŠ Tuháčkova.

Akci pořádá Česká rada dětí a mládeže, aby mladým lidem ukázala, že mohou ve svém okolí změnit věci, které se jim nelíbí.

Tento rok vypukne projekt 72 hodin 12.–15. října 2017.

Přidejte se! Pomáhejte a bavte se zároveň. Dá se toho tolik udělat! Každá práce, i ta nejmenší, má svůj smysl, obzvlášť když někomu pomůže! Chce to jen nápad! Právě teď je ideální čas začít přemýšlet a hledat ve svém okolí. Obnovte třeba něco zchátralého, pomozte dětem, seniorům, opravte hřiště, zasaďte stromy… Kdo má další nápad?

TZ České rady dětí a mládeže, foto: ČRDM

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]