01/2017

Volejbalový turnaj YMCA

Vydáno dne 16. 03. 2017 (965 přečtení)
Volejbalový turnaj YMCA se odehrál i letos v Pardubicích v areálu UPCE. Na třech kurtech sportovní haly se utkalo 9 týmů. Některé patřily mezi pravidelné účastníky turnaje a účastnily se snad všech 6 ročníků turnaje. Objevili se však i úplně nové týmy. Z těch byla radost veliká. Byly to týmy ymkařské, či ymkařskému prostředí velmi blízké. Mezi nováčky se ukázal i vítězný tým podzimního Volejbalového turnájku YMCA Praha.

Turnaj byl zahájen úvodním proslovem předsedy YMCA v ČR Janem Blažkem, který zmiňoval myšlenky čestnosti, fair-play a radosti ze hry. Jako obvykle i letos nesmělo chybět známé desatero sportovce YMCA. Na každém kurtu se odehrála nejprve základní tabulka, do které byly losem navoleny vždy tři týmy. Po těchto úvodních utkáních odehraných systémem hry na dva klasické vítězné sety se vyprofilovali soupeři pro postupové tabulky. Za vítězství 2:0 zisk 3 bodů, za skóre 2:1 plus 2 body, za prohru 1:2 se přičetl 1 bod a prohra 0:2 zůstala bez bodů. Dále se tedy utkali na kurtu „1“ vítězové základních tabulek. Na druhém hřišti hráli všichni druzí. Nejvzdálenější třetí plac zůstal pro zbývající trojici týmů. Vítězové druhé a třetí tabulky následně ještě mohli zabojovat o třetí, respektive šesté místo celkového pořadí.

druhé místo získala parta říkající si Blitzkrieg;
vítězné zlaté umístění i putovní pohár obhájil vítěz i minulého ročníku – Janine vzdychy.

Všem patří poděkování za účast i pomoc při přípravě a úklidu hrací plochy. Velký dík patří i ústředí YMCA v ČR a YMCA DAP za technické a organizační zajišťování celé akce. Turnaj se obešel i bez vážnějších zranění, za což patří velký dík i našemu Pánu, že nad námi držel svou ochranou otcovskou ruku. Bohu díky. Amen. Za rok se těšíme opět na viděnou pod sítí na sedmém ročníku Volejbalového turnaje YMCA Volejbalu ZDAR!!! Zdar! Zdar! Zdar!

David Strádal, YMCA DAP, foto: J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -dst- .. ]