02/2016

Víkend patřil korfbalistům

Vydáno dne 17. 06. 2016 (1446 přečtení)
Víkend 2. a 3. 4. 2016 patřil znojemským korfbalistům.

V sobotu 2. 4. cestovali starší žáci korfbalového klubu TJ Znojmo Modří Sloni YMCA do Brna, kde hráli poslední kolo ligy starších žáků. Po tomto kole si upevnili 1. místo v základní části a tak postupují do finále ČR, které se hraje 7. 5. spolu s finále extraligy v Prostějově. První utkání hráli Modří Sloni proti KK Brno, které porazili 13:1 po poločase 6:0. V dalším utkání proti VKC Kolín si Modří Sloni opět poradili a zvítězili 16:6 po poločase 9:5.

Pořadí po základní části:

Druhý den 3. 4. 2016 ve sportovní hale TJ Znojmo proběhlo play-off korfbalové ligy minižáků. Sešli se zde 1. a 2. týmy ze čtvrtfinále a to TJ Znojmo MS YMCA, VKC Kolín, KK Brno a SK RG Prostějov.

V prvním utkání v 10.00 h proti sobě nastoupili TJ Znojmo MS YMCA Znojmo a KK Brno. Modří sloni velmi lehce přehráli svého prvního soupeře 18:4 po poločase. Ve druhém utkání hráči SK RG Prostějov porazili hráče VKC Kolín 14:7 po poločase 9:3.

Po dvacetiminutové přestávce se hrál první finálový zápas o třetí místo, kde proti sobě nastoupily týmy VKC Kolín a KK Brno. Tohoto utkání se lépe chopili hráči KK Brno a jednoznačně vyhráli 2:14 po poločase 0:9. Vrcholem celého play-off bylo utkání o první místo a tím pádem o titul „MISTR ČR pro sezónu 2015/2016“. Zde se utkaly dva nejlepší týmy celé soutěž TJ Znojmo MS YMCA a SK RG Prostějov. Ve velmi napínavém utkání vždy o nějaký koš vedl tým Znojma, ale dvě minuty před koncem vyrovnali hráči Prostějova po dvou chybách znojemské obrany, kdy rozhodčí zapískal dvě penalty, na stav 5:5. Na to si trenérka Znojma Lenka Toufarová vzala time, kde hráče uklidnila a dala jim instrukce, jak mají hrát. Poté již hráči nechybovali, zvýšili na 6:5 a takové skóre udrželi až do samého konce utkání. Touto výhrou Modří Sloni získali letošní první titul „MISTR ČR“. Za tyto dva týmy většinou hrají žáci ze základní školy JUDr. J. Mareše ze Znojma.

Pořadí finále po finále ligy minižáků:
1. TJ Znojmo MS YMCA
2. SK RG Prostějov
3. KK Brno
4. VKC Kolín

Po tomto finále jeli znojmáci ještě na jedno utkání České korfbalové extraligy. Jeli se utkat s výběrem České korfbalové reprezentace do 23 let do Kostelce na Hané. Pět hráčů ze znojemské sestavy hraje za tým reprezentace a ten celý víkend hrál proti všem nejlepším extraligovým týmům, tudíž byli značně unaveni. Přesto se do hry dobře zapojili a tým Modrých Slonů dokázal reprezentaci porazit 21:15 po poločase 13:6.