02/2015

TT festival 2015

Vydáno dne 28. 09. 2015 (1245 přečtení)
V rámci Global Weeku jsme měli možnost se zúčastnit také TT festivalu, což je ymkařský festival pro náctileté, který se uskutečnil přímo v Gj?viku, asi 15 minut pěšky od místa, kde jsme byli ubytovaní. Hlavní program probíhal v Mountin Hall – největší podzemní hale na světě, kde se odehrávaly také zimní olympijské hry v r. 1994.


Ohromná aréna, velké pódium, jídelna, několik pater a spousta chodeb vedoucích do všech stran - to vše se ukrývá uvnitř skály, uprostřed hor. Z vnější má návštěvník pocit, že vchází do větší jeskyně, ale teprve uvnitř postupně zjišťuje, jak velké a prostorné to ve skutečnosti je.

Festivalu se účastnilo téměř 1500 teenagerů + velký počet lidí, kteří se podíleli na přípravě a průběhu celého festivalu. Moderátory, zpěváky a kapelou počínaje, přes zvukaře, osvětlovače, kameramany a celý IT tým, který každý den odváděl skvělou práci (nejen simultánní promítání na velká plátna, ale také několik videí denně, které museli stihnout sestříhat během několika hodin) až po nespočet sekuriťáků, kteří se starali o naší bezpečnost, kuchařek, které i přesto, že musely denně nakrmit 1500 lidí, zůstávaly velmi milé a vždy si s námi rády popovídaly (jednou, když jsme pomáhali v kuchyni, pro nás dokonce připravily wafle :-)) a další spousta dobrovolníků, kteří pomáhali tam, kde bylo třeba. To byl také úkol nás, účastníků Global Weeku.

Ale už k průběhu samotného festivalu. Každý den ráno jsme se všichni sešli v Mountin hall na ranní show, jejíž součástí byli mimo jiné také tzv. „wakeup boys“, kteří pro nás měli pokaždé připravený velmy vtipný program, jenž nás probudil a naladil na celý den. První dva dny byla ranní show až do 11:30 a na odpoledne jsme se rozdělili do různých workshopů, jejichž nabídka byla bohatá, takže si každý vybral. Večer jsme se opět sešli na společné ukončení dne. Další dva dny jsme skoro celé strávili venku, (měli jsme velké štěstí na počasí) kde jsme mohli procházet mezi stany s různými aktivitami, dozvědět se o nejrůznějších organizacích a kampaních (mimo jiné také o kampani Stop poverty a #Get angry) v našem Global cafe, kde jsme byli právě my, účastníci Global Weeku, připraveni u kafe či během zaplétání copů v našem kadeřnickém salónu, předat dál to, co jsme se dozvěděli během předchozích dní.

Také bylo na výběr z mnoha různých sportů, a když už jsme byli unaveni, mohli jsme se posadit do trávy na sluníčko a poslechnout si některý z koncertů, jež probíhaly na venkovních pódiích.

Součástí festivalu také byl tzv. „Global run“, kdy se někteří z účastníků přestrojili do různých kostýmů, z nichž některé byly opravdu velmi originální a překvapivé, sehnali si sponzory a za každé uběhnuté kolo získali předem dohodnutou částku, která pak byla věnována na pomoc v Jižním Súdánu a v Bangladéši.

Jedna věc nás překvapila a velmi potěšila a to fakt, že moderátoři, kteří nás provázeli celým festivalem, měli připravenou sadu vstupů, které byly provázané hlavním tématem celého festivalu, i když každý den měl své vlastní podtéma a během těchto vstupů naprosto otevřeně mluvili před tisícem dospívajících o Bohu a o věcech života víry mladých lidí. Jeden den jsme tam také měli společnou bohoslužbu.

TT festival byla skvělá akce, jedinečná zkušenost a nezapomenutelný zážitek. Jsem moc ráda, že jsme měli možnost se jí účastnit.

Gabriela Strádalová, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]