2/2008

Double double… MISTŘI, MISTŘI!!!

Vydáno dne 13. 10. 2008 (4072 přečtení)
Tak se nám to podařilo !!! :-) V Prostějově se korfbalistům YMCA Znojmo podařilo získat oba české tituly. Dorost zvítězil 18:9 a A-tým 15:14. Co bych k oběma utkáním řekl? Asi toto: “Dorost nastoupil ve složení čtyřek Žák, Veselý, Hlávková a Boorová. Tato čtveřice začala v obraně. Do útoku pak nastoupila čtyřka Hanáček, Chlumský J., Buchtová a Kovalovská. Když jsem viděl jak se kolínští rozhazují, tak jsem měl opravdu obavu z utkání. Začátek utkání patřil jasně Kolínu. Nám to nešlo, nevím čím to bylo, možná nervozitou. Ale každá druhá nahrávka byla tragická. Kolín měl v počátku brutálním způsobem navrch, ale prosazoval se jen dobrou střelou z větší vzdálenosti.

Osobně mi úvod připomínal film Rocky… lepší soupeř vždy do Rockyho bušil, co to šlo, ale on ne a ne se položit. Kolín do nás opravdu bušil, ale ne a ne pořádně odskočit, přestože jsme zahodili 2 penalty. Tím se zřejmě vyčerpali a svou nekoncentrovaností nám povolili téměř dorovnat skóre z 1:4, aspoň myslím, na poločasových 5:6. V pauze jsme si řekli, co bychom měli změnit a kde asi byla příčina našeho tragického začátku. K Ivanovi, nejlepšímu střelci Znojma, jsme dostřídali Luboše Chlumského, od kterého jsme čekali super skok a pomoci Ivanovi. To Luboš splnil bez chyby. První desetimutovka druhého poločasu patřila k nejlepšímu korbalu, co dorost za celou sezónu předváděl. Dokázali jsme skórovat pětkrát v řadě a Kolín se položil. Za stavu 12:7, jsme už věděli, že to máme doma. Ještě se nám podařilo zatlouct pár hřebíčků a závěrečné skóre 18:9 bylo naprosto luxusní. “Sloní” podíl na vítězství měl Ivan, který skóroval 9x a když se zamyslím, tak si nevzpomínám, že by kdy kdo dal v zápase víc košů. Jednou proti Budkám v semifinále se mi podařilo to stejné ale jinak si nevzpomínám. Takže když shrnu. Začátek tragický, ale nepoložili jsme se. Konec prvního poločasu a začátek druhého byl fenomenální, to už jsme dělali minimum chyb a dařilo se nám to, co Kolínu ne, proměňovat šance. A na závěru už jen Mistři, mistři :-)! Z finále Áčka jsem neměl takovou obavu jak z dorosteneckého finále. Do útoku šli Podzemský, Malačka P, Šebelová, Spěšná. V obraně pak nestoupila Simonidesová, Zábojová, Malačka J. a Buchta. Nástup našich do utkání byl víc než dobrý, měli jsme super ohyb i vynikající střelbu. Za 10 minut jsme vedli 6:0 a jen jsem si pomyslel ať to nepokračuje stejným tempem, protože debakl by nebyl hezký pro vrchol korfbalové sezóny. Na to jsem asi neměl ani pomyslet, protože od té doby se nám přestalo dařit. Zhoršili jsme se ve všech herních činnostech. Poločas skončil myslím naším vedením 9:5. Kolín se nepoložil a začal postupně dotahovat.

Druhý poločas patřil jasně jemu, my jsme se nadále trápili a už se začali bát o výsledek. Nejspíš jsem udělal chybu, že jsem k Jeňovi nedostřídal Pařeza. Kolín se dotáhl na dva koše a měl psychicky opravdu navrch. Asi 4 minuty před koncem, kdy jsme vedli o 3 a Ruda měl vyloženou šanci asi 2 metry od koše, která se mu nepodařila proměnit, se lámal chleba. Kolín naopak z protiútoku skóroval. Trenér tam poslal Honzíčka a už točil sestavy ve snaze ještě zvrátit nepříznivé skóre. Myslím, že všichni nově příchozí skórovali. Minutu do konce se skóre přiblížilo na rozdíl jediného koše. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil utkání skórem 15:14 pro Znojmo. Mistři, mistři :-)! Toto utkání mi trochu připomínalo to dorostenecké jen v opačném gardu. Začátek jsme přepálili a ke konci už neměli tolik sil. O koše se více méně podělili všichni naši hráči, a co by rády slyšely holky: daly o koš víc jak kluci :-). Mistři, mistři! Takže máme double. Můj obdiv patří našim fandům, bez kterých by finále a celá atmosféra v Prostějově nebyla tak dobrá. Byl to pro ně těžký den. Ráno vyjížděli o půl osmé a vraceli se až o půl deváté. Takže bezesporu velmi náročný den i pro ně a velký podíl na titulech patří i jim. Celou sezónu nás podporovali a stáli při nás. Díky! Chlumští, Hanáčci, Kovalovští, Boorovi, Podzemští, Medkovi, Žákovi, Spěšní, bubeníci, všichni, co nás podporovali... DÍKY! Nejen, že jsme vyhráli obě finále, ale z Prostějova si odváží i fandové obě první ceny, kterými byly vozy Škoda (i když pouze na víkend). Šťastnými vítězi byli Medkovi a Boorovi. :-)

Martin Žák, YMCA Znojmo

Na webu http://msznojmo.tym.cz najdete velmi pečlivě zdokumentovanou činnost korfbalového týmu YMCA Znojmo, včetně spousty videí.

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]