02/2019

Stručné zprávy o všem možném

Vydáno dne 20. 06. 2019 (272 přečtení)

Návštěva Terezína s YMCA Plzeň

Dne 19. května v době konání každoroční Terezínské tryzny jsme uspořádali výlet s YMCA Plzeň do Terezína. Navštívili jsme komentovanou prohlídku Malé pevnosti a prohlédli si město Terezín a muzea v něm.


Zážitkový zdravotnický kurz s YMCA Plzeň

Díky poskytnuté dotaci z Fondu rozvoje jsme mohli 17. května uspořádat Zážitkový zdravotnický kurz pro především členy YMCA Plzeň. Kurz se setkal s velikým ohlasem u všech zúčastněných.
<
Proč se kurz jmenoval „zážitkový“? Všech 17 dospělých a 19 dětí si naživo vyzkoušeli první pomoc při zástavě dechu, ošetřit řezné i bodné rány, otevřené zlomeniny, poranění páteře, ale i např. zástavu krvácení z amputované končetiny. Překvapivě děti zvládaly situaci přirozeněji než dospělí. Věříme, že díky kurzu podpoříme lepší bezpečnost při všech našich aktivitách.

Gabriela Soukupová, YMCA Plzeň, foto: archiv autorky textu

DobroTy

YMCA Jindřichův Hradec uspořádala víkend pro své dobrovolníky DobroTy – jako poděkování za jejich obětavou práci jim nabídla možnost užít si příjemný odpočinkový víkend a také oslavit 175 let YMCA. Kromě krásného a výtečného dortu si účastníci užili přednášku o historii Ymky, sportovní aktivity, koncert TenSingu Pelhřimov a táborový oheň.

Den dětí v Neveklově

Již podvacáté připravila YMCA Neveklov svůj tradiční dětský den pro veřejnost, letos i s neobvyklými aktivitami, jako jsou jízda na čtyřkolce a segwayi nebo lezení po provazové síti. O program pro 225 dětí se postaralo 38 dobrovolníků, kteří se tím významně zapsali do českého výsledku dobrovolnických minut při letošní výzvě světové Ymky, World Challenge.

3 vzdělávací akce

V posledním době se konaly tři vzdělávací akce YMCA v ČR, na dvou z nich jsme spolupracovali s Ymkou na Slovensku. Šlo o druhý díl Kurzu pro sekretáře (témata: management, strategické plánování, hospodaření, komunikace), projekt Strážce majáku (kurz vychází z představy, že dlouhodobí vedoucí našich aktivit, klubů, táborů, jsou důležitými pilíři Ymky, představují majáky pro účastníky – a je třeba o ně pečovat a motivovat je) a tradiční Školení hlavních vedoucích táborů (letos se zúčastnilo 7 ymkařů a 32 zástupců dalších mládežnických organizací).

Tábory YMCA 2019

Letošní léto bude opět táborové – napříč republikou pořádají ymkaři 55 táborů. Od těch menších (pro 12 účastníků) až po ty opravdu velké (340 účastníků), od krátkodobých (8 dní) po dlouhodobé (22 dní), od příměstských po stanové, všechny ovšem s pestrým programem, kvalitními vedoucími a garancí hlubokých zážitků.

Ro(c)kování Jiřího Černého v Paláci YMCA

21. června navštíví Palác YMCA náš ambasador, hudební publicista Jiří Černý, se svým pořadem Ro(c)kování. Program začíná v 19:00, vstup je zdarma, je ovšem potřeba se dopředu registrovat na emailu jednatel@ palacymca.cz.

"Tension" :-)

Ten Sing Praha našel společnou notu s Fusion Praha a dohromady připravili koncert, na který Vás srdečně zvou. Koná se 21. 6. od 18:00 v KD Kyje.

VS YMCA 2019

Všechny členy YMCA srdečně zveme na slavnostní Valné shromáždění, kde společně zhodnotíme uplynulý rok a zvolíme statutární zástupce pro další období. Shromáždění se koná 14. září 2019 v Praze.

Manželská setkání

YMCA Setkání zve na oblíbený týdenní kurz pro manželské páry. Kostru programu tvoří přednášky manželských párů o jejich společném životě – o jejich zkušenostech, zápasech, vítězstvích i prohrách. Otevřeně se bude hovořit o manželské krizi, odpuštění, zdravém sebevědomí, komunikaci, potřebách, sexualitě i dalších tématech. Kurz se koná 29. 6. – 6. 7. v Kroměříži.

Julie Bergerová, koordinátor PR a komunikace

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]