04/2019

30 let svobody

Vydáno dne 04. 12. 2019 (201 přečtení)

aneb YMCA na Korze 17. listopadu


Již tradičně se v Praze slaví výročí 17. listopadu akcí Korzo Národní. Jedná se o akci, která je oslavou svobody a má velmi pestrý program, který je členěn do mnoha sekcí. Mimo koncertů, proslovů, či poslechu textů Václava Havla ústy známých osobností, je zde možnost navštívit Neziskový sektor, kde se svým stánkem YMCA nemohla chybět!


Náš stánek byl k nalezení poblíž Srdce Václava Havla, tedy na konci řady stánků, což mělo své výhody, ale zároveň i nevýhody. Toto umístění nám umožnilo mít fotokoutek s fotografií v pozadí, ale bohužel hodně lidí prostor mezi stánkem a fotokoutkem využívali jako průchod a tím mírně narušovali poklidnost stánku.

Mimo již zmíněný fotokoutek, byla na stánku možnost výroby placek, dozvědět se více o Ymce, ale nechyběla ani kampaň „Nechybí ti něco?“, která lidem pokládala na první pohled jednoduchou otázku: „Co děláš pro své tělo, duši, ducha?“. Na tuto otázku mohli lidé odpovědět i pomocí lepítek, které poté umístili do oblasti duch, duše, tělo, dle toho, do které tato činnost spadala.

Pro mě osobně čas, který jsem strávila ve stánku byl velmi příjemný. Popovídala jsem si s několika lidmi o Ymce a dozvěděla jsem se o jejich náhledu na Ymku. Mnozí byli překvapeni, že Ymka nepochází z Ameriky, že neposkytuje pouze ubytování, či že vznikla již v roce 1844.

Závěrem, jsem velmi ráda, že jsem mohla 17. listopad oslavit právě na YMCA stánku, protože si uvědomuji, že to, že Ymka může fungovat je zásluhou Sametové revoluce. Díky za svobodu! Díky, že můžem!

Eva Kráčmarová, foto: Julie Bergerová

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]