04/2019

Uvaděč

Vydáno dne 04. 12. 2019 (220 přečtení)
Milí čtenáři!

Poslední číslo letošního ročníku přináší řadu drobnějších zpráv z aktivit, které se udály v posledním období na různých místech naší republiky. Několik z nich je věnováno 30. výročí Sametové revoluce – jak si ho připomínala YMCA.


Tématem čísla jsou Výhledy YMCA, což je jen poetičtější název pro přípravu Strategického plánu YMCA na období 2021–2025. Zatím jsme udělali první krok – seznamte se s ním, budoucnost YMCA můžete ovlivnit i vy všichni, kteří tyto řádky čtete.

Těch mnoho krátkých článků vyvažuje jeden hodně dlouhý. Na straně 10 je přepis proslovu Emanuela Rádla, známého filosofa a také ymkaře, který přináší svůj pohled na situaci, ve které se YMCA nacházela v roce 1922. Moderněji bychom jej mohli nazvat i určitou PEST či STEP analýzou, ze které vyvozuje určité výzvy a výhledy pro činnost a rozvoj tehdejší Ymky. Nepřeskočte tento článek jen pro jeho délku – určitě stojí za to, zvláště pasáže o mládeži. Někdy vám bude připadat, že to musel psát minulý týden a ne před takřka 100 lety.

No a poezie na závěr – to tu dlouho nebylo! :-)

A jako vždy – pište!

J. V. Hynek

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]