02/2019

Den dětí v děčínské YMCA

Vydáno dne 20. 06. 2019 (283 přečtení)
V rámci oslav 175. výročí založení celosvětové mládežnické organizace YMCA proběhl 1. 6. 2019 Den dětí v YMCA Děčín, která dlouhodobě spolupracuje se sborem KS Děčín.


Nápad tvořit události pro děti se objevil na konci října minulého roku, kdy jsme začali s malým týmem lidí pečovat o skupinu dětí ze sociálně slabších rodin a dělat pro ně setkávání s biblickými zamyšleními, písničkami o Bohu a hrami. V té době jsme se rozhodli, že bychom chtěli udělat něco jako Den dětí. Přispěl k tomu i fakt, že před několika lety YMCA Děčín tyto dny dětí pravidelně pořádala, a proto jsme mohli navázat na tradici i zkušenosti, které již zde byly.

Na Den dětí jsme se připravovali asi měsíc a půl. Naše práce spočívala ve vymýšlení disciplín, shánění dobrovolníků, propagace (pozvánky, facebook, oznámení v děčínském Zpravodaji, osobní zvaní), zařizování pracovních pomůcek, občerstvení a odměn. Bylo moc krásné sledovat, že je v okolí tolik lidí, kteří chtějí pomáhat. Bez nich by ta akce nemohla fungovat. Během krátké doby se přihlásilo na čtyřicet pomocníků z místního sboru KS Děčín, z jiných církví a sborů z okolních měst a též několik nevěřících kamarádů.

Akce probíhala bez problémů na zahradě sboru KS. Zasoutěžit si v doprovodu svých rodičů přišlo zhruba 90 dětí, což bylo vysoko nad naše očekávání, a ohlasy byly téměř stoprocentně pozitivní.

Měli jsme dvanáct disciplín, z toho devět klasických, kterými si děti prošly s razítky na kartičku, a tři měřené, z kterých se na konci vyhlašoval vítěz. Děti hodně bavilo házení míčky na cíl a slalom s hokejkou a míčem mezi kužely. Dalším bonusem byl stánek s malováním na obličej, který byl velice oblíbený – po zahradě pak běhali třeba spidermani, motýli, kočičky… Dále jsme měli stánek s občerstvením, vařila se káva, pro děti studené nápoje a hodně žádaná byla také domácí zmrzlina, vše za dobrovolné příspěvky. Po splnění disciplín získaly děti zasloužené drobné odměny a odcházely spokojené domů. K celkovému zdaru přispělo i krásné, příjemné počasí. Přišlo i hodně členů několika církví z Děčína, takže mohlo proběhnout mnoho dobrých rozhovorů s nevěřícími lidmi. O tom, co je církev, proč to vlastně dělá a tak různě.

Jsem opravdu nadšený, že se vše povedlo. A nejvíc jsem vděčný Bohu. Vždycky se modlím, aby akce, kterou tvoříme, byla akcí, kterou povede Bůh. Protože Bůh může zasáhnout lidi, kterým sloužíme a dát se jim poznat. A o to nám jde v první řadě. Jsme rádi, že YMCA může být takovým mostem mezi světem a církví.

Matěj Písařík, YMCA Děčín, foto, archiv autora

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]