Velikonoční lov s Ymkou Plzeň

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 02/2023, Vydáno dne: 19. 06. 2023

Na velikonoční pondělí odpoledne pořádala YMCA Plzeň tradiční Lov velikonočních vajíček.

Akci, jíž se zúčastnilo skoro osmdesát dětí plus jejich rodiče, přálo počasí a po celou dobu nás provázela přátelská atmosféra.


Program byl pestrý. Krom skákacího hradu a malování na obličej si děti mohly projít deset stanovišť, v rámci nichž vyráběly, sportovaly, učily se anglicky a plnily různé úkoly. Každý, kdo nasbíral osm razítek, si mohl dojít pro odměnu, jíž byly nádherné háčkované želvičky vyrobené pro Ymku Eliškou Hozdovou (13 let).

Vyrobit si děti mohly buď dřevěného zajíce, nebo vlněnou ovečku a mnoho pilných dětí odešlo s obojím. Někteří však dali přednost skákacímu hradu, větší třeba fotbalu. Po krátkém velikonočním příběhu přibližujícím smysl tohoto křesťanského svátku se konečně vyrazilo na lov 1500 vajíček schovaných v nedalekém lese.

Na závěr akce dorazil dokonce i kouzelník, lidé si opékali párečky a mohli ochutnat něco z místních dobrot. Po celou dobu nám hrál a zpíval Josef Švéda, čímž naši akci velmi oživil.

Ráda bych poděkovala jak jemu, tak šikovnému kouzelníkovi, všem Američanům a dalším, kteří se na akci podíleli. Ať už jste pomáhali s přípravou, na stanovištích či jste prostě jen spoluvytvářeli pohodovou atmosféru, moc Vám děkujeme a přijďte zas!

Lenka Šimánová, YMCA Plzeň, foto: Jiří Šimána a Olena Volková