Vydařený výlet YMCA Orlová
do Vagonářského muzea
ve Studénce

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 02/2022, Vydáno dne: 27. 05. 2022

I když od rána nebylo hezké počasí, sešla se na Velký pátek 15. dubna skupina dětí i vedoucích YMCA Orlová na zastávce u pošty, aby vyrazila autobusem do Bohumína a pak vlakem do Studénky. Tentokrát ovšem Studénka nebyla jen místo přestupu na regionální vláčky, ale přímo cíl naší návštěvy. Vydali jsme se pěšky do Vagonářského muzea, které je umístěno ve třech nadzemních patrech zámku ve Studénce.


Samotná expozice o historii vlakové dopravy, výrobě vagónů i jejich různých opravách a přestavbách děti velice bavila. Zvláště ocenili tamní interaktivní dílničku. Po prohlídce muzea jsme se vydali na oběd do blízké restaurace Dělnický dům, kde výborně vaří a kde také byli připraveni na promoklou skupinu dětí různého věku. Protože jedna z účastnic výletu slavila toho dne krásné osmé narozeniny, dostala drobné dárky a celá skupina dětí i dospělých jí k narozeninám i zazpívala.

Po devadesáti minutách jsme vyrazili na cestu zpět, kdy jsme ještě dvakrát zmokli, ale nálada ve skupině byla přesto výborná. Zbývá ještě poděkovat městu Orlová a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR za finanční podporu, bez které bychom takový výlet nemohli zorganizovat.

Robert Kovarik, YMCA Orlová, foto: archiv autora textu